Nowoczesne nawilżanie od Bielendy, ciąg dalszy. Krem Super Power MEZO.

Nadchodzi moment zakończenia opowieści o Terapii Nawilżającej Bielendy. Firma postawiła w tym wypadku na sprawdzone składniki, wzbogacone kilkoma nowoczesnymi, które znamy z innych kosmetyków tej samej linii - trehalozą, tripeptydami, hydrolizowanymi glikozoaminoglikanami.






Bielenda, Skin Clinic Professional, Krem nawilżający na dzień/noc:

Opis producenta:
Aktywny krem nawilżający skutecznie podnosi jakość skóry – poprawia jej jędrność, elastyczność, nawilżenie, strukturę oraz koloryt. Efektywnie zapobiega powstawaniu zmarszczek, redukuje już istniejące, błyskawicznie koi skórę po zabiegach medycyny estetycznej, zmniejsza zaczerwienienia, doskonale wygładza, dodaje skórze blasku.

Skład:
INCI: Aqua (Water), Ethylhexyl StearateLanolinTheobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, GlycerinTrehaloseTocopheryl AcetateHyaluronic AcidSodium Hyaluronate, Palmitoyl Tripeptide-5Lactic AcidHydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Stearoyl Glutamate, Potassium Cetyl Phosphate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer,  Propylene GlycolDisodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, DMDM HydantoinParfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool. 


Na zielono - składniki nawilżające, odżywiające, przeciwzmarszczkowe, pobudzające do produkcji kolagenu.
Na fioletowo - konserwanty.

  • Ethylhexyl Stearate - emolient, substancja kondycjonująca skórę, rozpuszczalnik.
  • Lanolin – lanolina, bardzo dobrze nawilża skórę, przenika do jej głębi, ogranicza parowanie wody. Źle oczyszczona silnie uczula.
  • Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter - masło kakaowe działa natłuszczająco, nawilżająco, jest biozgodne i dobrze tolerowane przez skórę.
  • Glyceryl Stearate - emulgator W/O, pozwala uzyskać stabilną emulsję, tworzy na powierzchni skóry ochronny film ograniczający utratę wody.
  • Cetearyl Alcohol - emolient tłusty, substancja konsystencjotwórcza, tworzy na powierzchni skóry film ograniczający utratę wody.
  • Glycerin – gliceryna, silnie wiąże wodę, działa nawilżająco.
  • Trehalose – cukier, mający zdolność ograniczania rozpadu nienasyconych kwasów tłuszczowych ludzkiej skóry do aldehydów. Występuje w grzybach, roślinach, tkankach zwierzących. Zastosowana na skórę nawilża i uniemożliwia rozpad komórek narażonych na przesuszenie.
  • Tocopheryl Acetate - antyoksydant, pochodna witaminy E, stabilna podczas wystawienia na działanie promieniowani UV.
  • Hyaluronic Acid - kwas hialuronowy, naturalnie występujący w skórze, działa nawilżająco i silnie wiąże wodę.
  • Sodium Hyaluronate - hialuronian sodu, substancja hydrofilowa, tworzy na powierzchni skóry film chroniący przed utratą wody. Kondycjonuje skórę, zapobiega wysychaniu kosmetyku.
  • Palmitoyl Tripeptide-5 – wysoce aktywny, przenika w głąb skóry i pobudza do produkcji kolagenu.
  • Lactic Acid – kwas mlekowy, zwęża pory, rozjaśnia przebarwienia, uelastycznia skórę, spłyca zmarszczki, pomaga usunąć wągry, łagodnie złuszcza i nawilża.
  • Hydrolyzed Glycosaminoglycans - glikozoaminoglikany tworzą film na skórze, przywracają jej równowagę po stosowaniu środków myjących zawierających SLSy, nawilżają, ale nie penetrują do wnętrza.
  • Sodium Stearoyl Glutamate - naturalny emulgator pozyskiwany z oleju kokosowego i kwasy glutaminowego, dobrze tolerowany przez cery wrażliwe.
  • Potassium Cetyl Phosphate - surfaktant i emulgator anionowy.
  • Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer - modyfikator właściwości reologicznych, wpływa na konsystencję kremu i komfort użytkowania, stabilizuje i zapobiega rozwarstwianiu.
  • Propylene Glycol - glikol propylenowy, działa nawilżająco, jest promotorem wchłaniania substancji odżywczych.
  • Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, DMDM Hydantoin - konserwanty. 
  • Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool - składniki kompozycji zapachowych. Mogą uczulać.

Krem ma przyzwoity skład, byłabym skłonna polecić go osobom ze skórą wymagającą nawilżenia, jednak niekoniecznie cerom tłustym. Najsolidniej służyć będzie na noc, z racji wysoko stojącej lanoliny i masła kakaowego - lanolina, w szczególności, ciągnie się, jest mazista, ale ma niezastąpione właściwości, niezwykle zmiękcza. Kwas mlekowy skutecznie rozjaśnia przebarwienia, zapewnia zdrowe, lekko kwaśne pH produktu i walczy z rozszerzonymi porami. Na pewno warto dać mu szansę, tym bardziej, jeżeli nie lubicie dużej ilości olejów w składzie bądź macie wrażenie, że oleje zapychają waszą skórę. Jeśli ktoś ma z nim jakieś doświadczenia, bardzo proszę o komentarz. Pozdrawiam!



Następny wpisNowszy post Poprzedni wpisStarszy post Strona główna

5 komentarzy:

  1. Witam serdecznie:)
    Mam ten krem, generalnie jestem zadowolona. Jest dość treściwy dlatego też zastanawiam się czy Twoim zdaniem nadaje się na dzień na zime przy lekkich mrozach? Czy raczej może wtedy zaszkodzić? Pozdrawiam! M.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moim zdaniem absolutnie nadaje się na zimę, potrzebujemy wtedy silniejszego natłuszczenia i ograniczenia parowania wody z naskórka, bo naturalnie nasza skóra mniej chętnie produkuje sebum, a w dodatku zmagamy się z przesuszonym powietrzem w pomieszczeniach i smaganiem chłodu na dworze. Lanolina nie wchłania się zupełnie, zostawia lekko tłusty film na skórze, tak samo jak masło kakaowe i emulgatory zastosowane w tym kremie (W/O).

      Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Powiedz mi moja Droga, co poleciłabyś dla cery tłustej, która właśnie ma rozszerzone pory? Bardzo mnie irytuje stan cery.

    Pozdrawiam, Zygmunt
    medycyna estetyczna Wrocław

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli chodzi o rozszerzone pory i cerę tłustą, to na własnym przykładzie mogę serdecznie poradzić kombinację kilku rzeczy - delikatne oczyszczanie preparatami pozbawionymi silnych detergentów (takich jak Sodium Laureth Sulfate i jego pochodnych), po oczyszczeniu konieczne jest przywrócenie warstwy ochronnej skórze tonikiem o lekko kwaśnym pH z zawartością np. glikozoaminoglikanów (Bielenda ma w swojej ofercie drogeryjnej tonik mezo, który właśnie wykończyłam i bardzo go chwalę, a także w linii profesjonalnej obecnie używaną przeze mnie wodę różaną). Ważne jest zastosowanie łagodnych preparatów, aby cera tłusta nie miała "potrzeby" nadprodukować sebum.

      Na tym etapie pielęgnacji bardzo dobre wyniki daje u mnie stosowanie serum z zawartością kwasów - do niedawna było to serum korygujące Bielendy. Obecnie stosuję nieco mocniejszy preparat własnego wyrobu z kwasem mlekowym, hialuronowym i olejkiem lawendowym. Po kwasach należy jednak pamiętać o konieczności stosowania filtrów UV.

      Ponieważ jednak wiem, że mężczyźni wolą szybkie, sprawdzone rozwiązania i często nie po drodze im do wieloetapowej pielęgnacji, to może warto rozważyć przeprowadzenie profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym? Mikrodermabrazja daje piękne efekty, które utrzymują się długo. Dodatkowo osoba wykwalifikowana powinna na miejscu doradzić Panu w jaki sposób dbać o skórę, aby jej stan się nie pogarszał.

      Pozdrawiam, Ewa

      Usuń